Přípravné práce

Před samotným malováním je nutné prostory připravit tak, aby výsledek splnil očekávání. Je vhodné sestěhovat a pro jistotu přikrýt nábytek či okna, sundat ze stěn veškeré obrázky, police, doplňky atd., podlahy lze zakrýt speciální malířskou fólií.

 

Příprava stěn k malování

Malířské práce jsou zahájeny vždy až po důkladné přípravě stěn. Tmelem se spraví drobné trhliny, zabrousí se případné nerovnosti a pukliny, které jsou prakticky v každém zdivu. Povrch stěn ometeme a očistíme, v případě potřeby odstraníme škrabáním staré nátěry a savé povrchy napenetrujeme doporučenou penetrací. Skvrny od vody, kouře apod. nejsou žádným problémem – existují speciální nátěrové hmoty, které tyto nedostatky spolehlivě překryjí. Rovněž místa, kde se objevila plíseň, se ošetří speciálními protiplísňovými nátěry. Po dokončení přípravy stěn přistoupíme k samotnému malování.

 

Malířské práce

Malířské práce provádíme v souladu s moderními trendy. Používáme běžné i speciální pomůcky, které zaručí společně s dodržením doporučených postupů vynikající výsledek. Nejčastěji se při malování používá speciální váleček z měkké plsti. Jeho největší výhodou je velmi rovnoměrné nanášení barvy, prakticky nemožnost udělat na stěnách „kocoury“.

 

Dokončovací práce

Po skončení prací malířských následuje uvedení prostor do původního stavu. Doby, kdy pracný úklid po malování trval několik dní, jsou už nenávratně pryč. Podle našich zkušeností trvá běžné uklizení po provedení malířských prací zhruba hodinu. Prostory jsou po tomto úklidu bez problémů a zcela obyvatelné. Sklidí se zakrývací fólie, odstraní krycí pásky, omyjí se podlahy

Jako BONUS naše společnost v ceně malby provádí mytí oken.